25 вересня представники Фурсівської ОТГ: депутат Харута Вадим, завідувач клубу села Фурси – Болобан Світлана, директор “Фурси Туристичні” – Харута Вікторія та Краюхіна Олена, відвідали Батурин. Ціллю була навчальна поїздка “Історико-культурна спадщина та мистецтво як важелі економічного розвитку”.

Завдяки керівництву Батуринської ОТГ понад 30 учасників заходу за день отримали максимум корисної інформації, побували на головних локаціях, що дозволяють громаді з гордістю казати про 150 і більше тисяч відвідувачів на рік, при тому, що населення Батурина складає 2000 осіб.

Місто з душею

Пленарна частина навчальної поїздки проходила в прекрасно відремонтованому Батуринському будинку культури.

Молодий, але виважений і грамотний заступник міського голови, 24-річний Валентин Потеруха надав присутнім коротку історичну довідку про Батурин, звернув увагу на особливості історико-культурної спадщини Батуринської громади та її відродження, зазначив, що в наступному році виповниться 350 років, як місто стало гетьманською столицею.

Перспективний напрямок розвитку туристичної галузі учасникам навчальної поїздки і керівництву Батуринської ОТГ презентувала радник із питань регіонального розвитку Київського ЦРМС і голова Всеукраїнської федерації роботодавців у сфері туризму Тетяна Тимошенко. Зазначемо, що у Батурині є свій туристичний маршрут до якого, у свою чергу, залучені як державні та приватні установи. Кожен охочий турист має змогу одним дотиком знайти де поїсти, переночувати та забрати з собою шматочок історії, придбавши сувенір на торгових рядах  – один тур на вихідні з однією-двома ночівлями.

Різноманіття туристичних направлень

Торгові ряди з сувенірами

Після теоретичної частини виїзного заходу представники ОТГ Київщини та Чернігівщини перейшли до практичної. Вони побували на Цитаделі Батуринської фортеці, у Гетьманському будинку, Будинку-музеї Генерального судді Василя Кочубея та палаці Крила Розумовського Національного історико-культурного заповідника “Гетьманська столиця”.

Батуринська фортецяБатуринська фортецяПалац РозумовськогоПалац Розумовського

Неабиякою цікавинкою Батурина став і приватний музей відомого мандрівника й антрополога, дослідника народів Південно-Східної Азії, Австралії та Океанії Миколи Миклухо-Маклая, що є частиною готельно-ресторанного комплексу, й одночасно можуть розмістити до 100 гостей.

Одним із досягнень громади є створення умов для реалізації роздільного збирання сміття.

Останнім пунктом виїзного навчання представників громад був уже, мабуть, легендарний мистецький хутір Обирок це постійне екопоселення під Батурином.

Музей Міклухо-МаклаяОстрів ОбирокОстрів ОбирокОстрів ОбирокОстрів Обирок